Про проект

All You Need Is Love

10 січня 2016 22:16 - 1576.com.ua

В 1967 році відбувся перший в історії всесвітній показ телепередачі в прямому ефірі. 400 мільйонів телеглядачів слухали як The Beatles вперше заспівали All You Need Is Love – пісню, яка стане хітом усіх часів і народів.

В проведенні першого міжнародного телемосту наробило чимало галасу. Програму назвали Our World ("Наш світ"), і суть її полягала в тому, щоб показати в прямому ефірі сюжети з 26 країн. На дворі був 1967 рік, тому питання, хто представить Великобританію, навіть не стояло.

Фото: www.beautifuleverything.co.uk


Складність полягала в іншому: бітли повинні були не просто виконати в прямому ефірі нову пісню, але ще й зробити це під час запису в студії, даючи можливість мільйонам телеглядачів стати безпосередніми свідками творчого процесу.

Тодішній менеджер групи Брайен Епштейн згадує:

"Я ні на мить не сумнівався в тому, що вони утнуть щось дивовижне. Про участь в телевізійній програмі ми домовились за кілька місяців. Призначений день наближався, а вони так нічого і не написали. А потім, за три тижні до передачі, взялися писати пісню".

 

Фото: www.mirror.co.uk


Ідея нового хіта просто витала в повітрі. По всьому світу молодь з довгим волоссям розмахувала "пацифіки" під гасло 'Make Love Not War', і The Betles від молоді відриватися не стали. Про любов бітли написали чимало, але на цей раз пісня у Леннона вийшла не про "зітхання на лавці і солов'їні пісні", а про ту Любов, яка об'єднує весь світ, зрушує гори і зупиняє війни. Про Любов, як метод і світовідчуття. Що ще може бути краще для міжнародного телемосту, та ще й в 1967 році?

Джон та Джордж роблять аранжування до пісні All You Need Is Love

 


Джон Леннон згадував: "Ми просто записали цю пісню. Оскільки я знав акорди, я грав на клавікордах. Джордж грав на скрипці, бо так нам хотілося, а Пол – на контрабасі. Добре грати на цих інструментах вони не вміли, тому просто видавали приємні вуху звуки. В цілому це звучало як оркестр, але насправді музикантів було всього двоє: один грав на скрипці, інший на контрабасі".

Бітли не тільки вирішили погратися з оркестром, а й підмішали в пісню купу класичних мелодій.

All You Need Is Love передували бойові звуки "Марсельєзи", а у фінальну какофонію витівники включили фрагменти джазової композиції 'In the Mood' та середньовічної балади 'Greensleeves'.


Поступово стало зрозуміло, що відобразити в прямому ефірі весь процес запису просто нереально. В результаті вирішили, що "найкращий експромт – підготовлений": записали фонограму, а живцем в ефір йшли тільки голоси і підспівки. Підспівки, радісні вигуки і святковий настрій повинні були забезпечити Ерік Клептон з Cream, Мік Джаггер з  Rolling Stones з Меріан Фейтфул під ручку, Кіт Мун з Who та інші.

Kіт Мун, Кім Керіган, Петті Бойд та гурт "The Fool" під час запису пісні. 1967 рік. Фото: theswinginsixties.tumblr.com


Ось ця вся яскрава компанія і зібралася в знаменитій студії на Еббі-роуд 25 червня 1967 року. Послугами глобального зв'язку скористалася навіть родичка Маккартні, яка тримала в руках плакат, адресований своїй тітці, що виїхала в Австралію – щось на кшталт "Вернись, Міллі, я все пробачу ... ".

Фото: dianacantu.tumblr.com


Cвято "глобалізації" вийшло феєричним, а слова "Все, що вам потрібно – це Любов" навіки залишилися гаслом тієї епохи – епохи великих надій і ще більших ілюзій.

Джордж Мартін, британський музичний продюсер та композитор, який співпрацював з The Beatles в 1960-х писав: "Дух того часу вимагав виконати саме цю пісню, поки всі інші показували сюжети про в'язання або про ірландські танці в дерев'яних черевиках. Ми подумали: "А ми заспіваємо All You Need Is Love, і це буде перша і достойна піар-акція на підтримку Бога".

Фото: womc.cbslocal.com


Пол Маккартні про ефір 1967-го:

"Ми відчували себе свого роду посланцями світу, хоча не займали ніяких офіційних посад. 'All You Need Is Love' часто називали фривольною. Але я так не думаю. Коли по телебаченню показували тисячі американців біля огорожі Білого дому, які співали нашу пісню, у мене виникало відчуття, що ми зробили щось дуже важливе".

 

Редакція 1576.com.ua
 
Обкладинка – спільне фото Beatles. Фото: verygoodmusic.org