Про проект

Як відтворити минуле: скансени

11 жовтня 2015 18:42 - 1576-Олег Магдич

Коли Артур Хазеліус відкривав перший у світі музей під відкритим небом, то не підозрював, що обрана ним назва стане позначати усі такі музеї. 1576.com.ua пропонує підбірку фотографій скансенів з різних куточків світу

Skansen

У 1810 році на острові Юргорден, який був королівською землею, торговець Йон Бургман побудував літній павільйон з гарним видом на місто. Маєток отримав назву "Скансен" оскільки поруч була невелика фортеця (по-шведськи skans - "укріплення"), де проводили військові заняття для синів короля.

Через 81 рік директор та засновник музею Північних країн Артур Хазеліус викупив цей павільйон щоб відкрити новий музей. 11 жовтня 1891 року "Скансен " вперше прийняв гостей. Він став першим у світі етнографічним музеєм під відкритим небом у самому центрі Стокгольма, де були зібрані будинки та споруди з різних кінців Швеції та навіть цілі комплекси, як наприклад, кузня, майстерня склодува, або пекарня.

Церква 

Млин

Туристична залізниця

Будинки

Будинки

Мюленхоф

Парк знаходиться в області Північний Рейн-Вестфалія. Відкриття музею відбулося в 1961 році. Першим експонатом став вітряк XVIII століття, перевезений з області Емсланд. Саме цей млин дав назву музею. Наступними експонатами музею стали селянські садиби, сільська школа 1823 року, сільська церква 1840 року, сільський магазин з трактиром, пасіка, сільська кузня тощо.

Загальний вигляд

Корчма

Шкільний клас 20-х років

Кухня

Вітряк XVIII століття

Музей в Едо 

Парк включає в себе багато будівель з різних періодів історії Японії: будинки знаті ХІХ століття, довоєнні магазини, громадські лазні та резиденції прем'єр-міністрів, які зазвичай недоступні для туристів. Основна частина будівель датується періодом Мейдзі(1868-1912) - часом реформування та модернізації Японії.

Центральний вхід

Будинок прем'єр-міністра

Вулиця

Сімейний будинок

Святилище

Національний музей народної архітектури та побуту України (Пирогово)

Заснований 6 лютого 1969 року. Офіційно експозиція музею відкрита для відвідувачів у 1976 році. На території музею зосереджено 275 архітектурних експонатів народного будівництва XVI–XX століть. Садиби з сільськими хатами і господарськими будівлями сформовано з документальною достовірністю та згруповано відповідно до особливостей планування поселень того чи іншого історико-етнографічного регіону

Хатини з Поділля

Церква святого архистратига Михаїла

Будинок з півдня України

Вітряк

Хата з Буковини

Форт Едмонтон

Форт Едмонтон є одним з найбільших музеїв під відкритим небом у Канаді. Його заснували на честь першого європейського укріплення в цьому регіоні, яке було збудовано у 1795 році британськими поселенцями. Парк включає в себе як оригінальні так і відновлені історичні споруди з історії міста. У музеї часто проводять фестивалі історичної реконструкції.

Будинок командуючого гарнізоном


Вулиця у 1920 році

Трамвай

Залізнична станція


Укріплення форту

Підготував Олег Магдич, 1576.com.ua