Про проект

Гімн України від гітариста та чому він подобається росіянам

4 березня 2016 11:33 - 1576.com.ua – Олексій Дубров

Гімн України найчастіше лунає на офіційних заходах та на стадіонах. Коли чуємо, то обов'язково встаємо. Як виявилося, не тільки ми, а й росіяни теж. Як тільки чують – відразу підриваються. Ось яку силу має наш гімн.

 Навіть Apocalyptica не залишилася байдужою. А ще сьогодні, 201 років тому, народився Михайло Вербицький, автор музики до українського гімну. Чомусь у більшості людей він асоціюється з піаністом. На фортепіано він насправді умів грати, але страшенно не любив. Інша справа – гітара. Можна і шансон забацати.

Хто винен у розбещуванні офісних співробітників?

Нещодавно Інтернет підірвав ролик, де в російському офісі починає на всю гучність лунати Гімн України. Явно постаралися якісь хакери. Якщо раніше вони підсовували добросовісним працівникам віруси з порнокартинками, то тепер вирішили інакше урізноманітнити одноманітні офісні будні. Працівницям наче сподобалось, але ж хіба можна в Росії слухати Гімн України в робочий час? Витівка настільки безглузда, що навряд чи це підлаштувало всюдисуще ФСБ. Але його слід там побачили відразу. В силу "армії МінСтеця", схоже, не вірять, бо ніхто і не підозрює.

А от системного адміністратора в офісі пора звільнити.

Ну а це так, в тему про офіси у наших сусідів. Фото: Wikimedia

Віолончель + Гімн України = x?

1 грудня фінський гурт Apocalyptica відвідав Україну з єдиним концертом в рамках гастрольного туру, присвяченого виходу нового альбому Shadowmaker.

Під час концерту вони виконали Гімн України спершу під акомпанемент віолончелі, а потім а капела. 

Після концерту, як годиться, полетіли до Мінська, звідки потім вирушили до Москви. Так як Інтернет мовчить, то гімну України вони там не виконували. А шкода, було би цікаво.

Цього про Вербицького в школі вам не розкажуть

Михайло Вербицький народився у родині греко-католицького священика, з 10 років виховувався у Єпископа Перемишля, що зробило його подальшу професію вже визначеною. Навчання у Львівській духовній семінарії двічі переривалося через постійні порушення дисципліни. Лише у 37 років Михайло завершує навчання і стає священиком у селі Млинах Яворівського повіту (зараз – Польща), де й живе до смерті. Ще у семінарії він захоплюється гітарою, створює ряд п’єс для цього інструмента.

Це перший в історії запис "Ще не вмерла України..." під музику Вербицького. До речі, аранжування не таке "стражденне", як зараз. В певні моменти навіть танцювати можна. Та і текст трохи відрізняється. Більш оптимістичний чи що.

Вербицький пише не лише церковну музику, а й світську – на народні пісні, на вірші Федьковича, Шашкевича та Шевченка. В середині 1860-х пише свою найвідомішу мелодію "Ще не вмерла Україна" на слова Павла Чубинського. Ця пісня швидко розійшлася серед молоді, так як її революційності якраз і не вистачало їм в часи соціальних змін кінця ХІХ століття. Музика Вербицького "Ще не вмерла Україна" стала частиною Національного Гімну України 15 січня 1992 року.

Олексій Дубров, 1576.com.ua