Про проект

"Даю установку на излечение"

12 серпня 2015 12:00 - 1576-Олег Магдич

Мільйони людей були прикуті до екранів телевізорів, коли він з'являвся в ефірі. Вони крутили руками та головами, для того щоб позбавитись від рубців, вилікуватись від енурезу чи запустити "внутрішній будильник". Одні називають його геніальним цілителем, інші – шарлатаном. Однак Анатолій Кашпіровський був одним з перших, хто розпочав "період цілителів та екстрасенсів" у колишньому СРСР.

Анатолій Михайлович Кашпіровський народився 11 серпня 1939 року в місті Проскурові (нині Хмельницький). Під час війни його батько був на фронті, а сім'я перебувала у евакуації в Казахстані. У 1962 році він закінчив Вінницький медичний інститут та згодом 25 років працював у психіатричній лікарні імені академіка А. І. Ющенко у Вінниці. Після цього недовго був лікарем збірної СРСР з важкої атлетики.

Толя Кашпіровський з мамою Ядвігою Миколаївною, Казахстан, 1942 рік. Фото: ru.wikipedia.org

На хвилі перебудови екстрасенси, психотерапевти та цілителі ставали все більш популярними. Але слава Кашпіровського була винятком навіть серед них. Вперше його ім'я прозвучало в 1988 році після проведення двох телемостів: Київ-Москва і Москва-Київ.

Основною метою телемостів було довести можливість сильного психологічного впливу на людину дистанційним шляхом. Згодом в ефірі популярної телепередачі "Взгляд" було проведено повторний телеміст.

31 березня 1988 року було проведено телеміст "Москва-Київ". Тоді ж  Кашпіровський зробив заяву, що під час цієї передачі вперше в світі було проведено дистанційне знеболення хірургічної операції у пацієнтки Любові Грабовської за підтримки та участі академіка-онколога Миколи Бондаря та доктора медичних наук, професора В. Корольова.

Фото: kp.ru

Загалом за рік він провів п'ять телевізійних передач для дітей з метою лікування від енурезу. Як заявив він сам, результатом стало оздоровлення близько 800 тисяч дітей за 3,5 годин загального часу. Одним з найвідомиших його гасел стало "Установка на излечение".


Через рік, в ніч на 2 березня 1989 року, відбувся телеміст "Київ-Тбілісі", що викликав ще більшу сенсацію. Кашпіровський провів дистанційне знеболення під час двох операцій з видалення гриж. Операцію проводили академік Георгій Іоселіані та хірурги З. Мегрелішвілі і Г. Бочаідзе. Академік Іоселіані заявив, що це "чудо".


В 1989 році на Центральному телебаченні розпочалися  "Сеанси здоров'я лікаря-психотерапевта Анатолія Кашпіровського", в ході яких він нібито здійснив безпрецедентне за своїми масштабами лікування від різних захворювань близько 10 мільйонів людей всього за 6 годин телевізійного ефіру.

Перша телепередача вийшла в ефір 8 жовтня 1989 року (потім виходила щонеділі, один раз на два тижні). Однак через рік телепередачі були зняті з ефіру через численні протести.


Незважаючи на минулі роки, його феномен, що викликав своїм незвичайним проявом величезний інтерес, ніяк не можуть забути ні численні шанувальники, ні критики. Пояснюється це такими трьома причинами, на яких акцентують увагу його прибічники.

Вперше в історії Анатолій Кашпіровський дистанційно (за допомогою телебачення) здійснив психологічну анестезію трьох хірургічних операцій, здійснив безпрецедентне за своїми масштабами зцілення близько 10 мільйонів людей всього лише за 6 годин телевізійного ефіру і на багатотисячних прикладах продемонстрував можливість позбавлення від захворювань органічного характеру.Спеціалісти критично відзивались про ці сеанси. Тому на певний час йому навіть заборонили доступ на телеекран, але це вже був 1990 рік. Цензура потроху відмирала. Враховуючи популярність телепередач, вони були поновлені. Паралельно їх почали ретранслювати іноземні телекомпанії, зокрема в Польщі.


У 1990 році Кашпіровського (єдиного іноземця) польське телебачення удостоїло престижної премії Wiktory. Нагороду він отримав за популярність серії передач.

У 90-х роках Кашпіровський видав декілька книг та вирішив піти у політику. У 1993 році його було обрано депутатом Державної Думи, де він короткий час був членом фракції ЛДПР. Через два роки він невдало намагався виступити посередником на переговорах під час захоплення заручників у місті Будьоновськ. Поступово він все менш виступав з телепередачами, оскільки екрани і так заполонила велика кількість екстрасенсів та цілителів.
Підготував Олег Магдич, 1576.com.ua