Про проект

Мультимедійний центр "Грайлик"

Спецпроект

Книжковий тиждень в Грайлику Терновий вінок Чорнобиля День Перемоги в Грайлику День матері в Грайлику Свято Шоколаду Події в листопаді та грудні "Зимова казка" у "Грайлику" Сергій Жадан у Дружківці День рідної мови у Грайлику Зустріч з поетом Володимиром Півнем Свято урожаю для малечі Події 2-13 березня в Грайлику Козацьке лото: як Довгий вус переміг Козацьку долю Осінні канікули з "Грайликом" Воркшоп «Создаем книгу» от Алевтины Кахидзе Активний початок осені: "Грайлик" знайомить з відомими земляками і відкриває гурток для наймолодших "Вчити англійську - у тренді" - курси англійської для наймолодших Змагання "Героїв стежина - від батька до сина" Курси української мови в "Грайлику" Мир і війна очима дітей Донбасу Лекція про безпеку громадян у прифронтових зонах Сім’я: інструкція із застосування Представление "Козленок, умевший считать до 10!" Свято мильних бульбашок в "Грайлику" Шоколадне свято "Усе солодший сад" для дружківської малечі Чого Волошка запишалася у "Грайлику" Мовний місточок у світ для дружківських школярів День добра та поваги Город дружбы приглашает

9 червня 2016 року у Дружківській міській центральній бібліотеці імені Лесі Українки на Донеччині відкрився освітньо-культурний мультицентр "Грайлик".

Він з’явився у Дружківці завдяки співпраці Благодійного фонду "Донбас: Відновлення!", Дружківської міської ради та Національного музею Тараса Шевченка. Центр облаштовано новою комп’ютерною технікою, а також туди придбано більш ніж 1000 книг сучасної української дитячої літератури.

Учасники флеш-мобу за мотивами книги української письменниці Дзвінки Матіяш "Марта з вулиці Святого Миколая"

За словами Світлани Клочко, представника Фонду, це перший маленький крок у співпраці з Дружківкою, з якою уже окреслені плани подальшої роботи:"Відкриття сьогоднішнього центру - це черговий крок до будівництва майбутнього для наших дітей. Не будемо байдужими до того, чим вони займаються, допоможемо їм вирости справжніми громадянами України. Центр уже оснащений сучасною комп'ютерною технікою, його бібліотека поповнилася більш ніж тисячею книг. Попереду подальша робота, в якій нам допомагає Національний музей Тараса Шевченка та особисто його директор Дмитро Стус. З його допомогою до роботи центру вже залучені провідні українські фахівці в галузі освіти, науки і культури". 

Світлана Клочко, представник Фонду "Донбас: відновлення"

Також пані Світлана представила глядачам виставку дитячих малюнків "Мир та війна очима дітей Донбасу", відзначивши, що це дуже важливо – побачити, що відчувають діти під час війни на Донбасі, адже вони страждають більше за всіх. У своїх малюнках діти відобразили надію на мирну єдину Україну.

Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка, що також підтримав цю ініцативу, висловив надію, що діти виростатимуть у цікавій, пізнавальній атмосфері. Також пан Дмитро провів для працівників дружківської бібліотеки та відділу культури місцевої міської адміністрації практикум із написання текстів.

Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка

Заступник Дружківського міського Голови Наталія Слесаренко висловилася за плідну та довгострокову співпрацю мерії і ініціативи "Відновлення Донбасу". За її словами, мультицентр - це повноцінна платформа для культурного розвитку дітей та молоді регіону.

На думку засновника ініціативи, політика і громадського діяча Олександра Клименка, найважливіше для дітей сьогодні - це відчуття світу й перспектив розвитку. А відкриття центру - це приклад того, як кожен з нас, використовуючи свої можливості, може зробити свій внесок у майбутнє нашої країни. Адже успіх дітей в майбутньому цілком залежить від наших дій сьогодні.

У Центрі планується декілька зон ріізного спрямування. Розважально-освітній центр "Ua" із клубами вивчення української та англійської мов, позашкільний клас "Читаємо дітям", соціальна зона "Дружна сім'я", сервіс для батьків "Бібліоняня", інтернет центр "Інфомишка", а також творча зона з проведенням на її базі різноманітних майстер-класів.

Програма у день відкриття була досить насиченою: відвідувачі "Грайлика" взяли участь в майстер-класі із декоративно-прикладної творчості, ознайомилися з виставкою дитячих малюнків "Світ і війна очима дітей Донбасу", побачили творчі роботи дітей із Дружківки "Намальовані мрії про Грайлик", подивилися флеш-моб за мотивами книги української письменниці Дзвінки Матіяш "Марта з вулиці Святого Миколая".

Родзинкою відкриття стала зустріч з українським актором, режисером, поетом, учасником АТО Романом Семисалом. Він представив увазі присутніх віршований цикл, створений під час перебування в зоні конфлікту на Сході країни.

Роман Семисал


Адреса центру:
Донецька область, м. Дружківка, вул. Енгельса, 112