Про проект

Стус Live

Спецпроект

1984 рік у житті Василя Стуса "Розповім Тобі своє дитинство…" Еротика Василя Стуса "П'ятого березня я прибув на Колиму..." "В разі подальшого порушення режиму будуть судити..." "Вони пили, і мені в кімнаті один із них навіть помочився в чайник..." Коли "мовчанка є злочином" Вулиця Василя Стуса у Краматорську "Ідеологічні помилки" Івана Дзюби Валерій Марченко: не фанатик, не революціонер, не екстреміст Петро Григоренко – підзахисний Сахарова і Глузмана, захисник «ворогів народу» Світличний і Стус Пам'яті Алли Горської Голобородько: про Стуса і КДБ, Луганщину і Нобеля Винахідник водневої бомби, лауреат Нобелівської премії миру Що можна з прізвищем "Коцюбинська" Шевельов: хто тут "пособник фашистов"? 12 цілей життя донбасівця У Варшаві з'явився сквер імені Стуса Валентина Попелюх про Василя Стуса Стус Дмитро: "Василь Стус: відкрита книга біографії"
Стусове коло Д/ф Василь Стус. Феномен "суток" ТЕЛЬНЮК: Сестри, "Колимські конвалії" Живий голос: Василь Стус. Вчися чекати, друже... Живий голос: Василь Стус. Не побиваюсь за минулим... День независимости. Василий Стус Класики в моді Стуса читають бійці 93-ї OMБр Сестри Тельнюк, "Прощай Україно" (пісня) Валентина Попелюх на тлі сосон Живий голос В.Стуса Фільм Романа Веретельника Галини Стефанової і "Палімпсест" Сергій Проскурня, "Стусове коло" Роман Семисал, "Стусове коло" Сергій Мороз, пісні Марк Токар, "У цьому полі, синьому, як льон…" (СтусLIVE) Олексій Зарахович, Година сучасних авторів (СтусLIVE) Оксана Цимбал, "У цьому полі, синьому, як льон" (СтусLIVE) Маріанна Кіяновська, Година сучасних авторів (СтусLIVE) Валентин Сильвестров, "Два вогні горять..." Новий Театр, "Стус" У цьому полі, синьому, як льон Стус, Литвин, Тихий: повернення в Україну Сергій Проскурня: "Відчуваю в собі силу змінювати"
Василь Стус, «Світання — мов яйця пташині» Любовна лірика Стуса Райнер Марія Рільке, «Сонети до Орфея» (переклав Василь Стус) Стус про два життя Тичини В.Стус: Не можу я без посмішки Івана… "Поступово застановляюся над думками про паразитарність культури..." Переклад віршів Василя Стуса на російську В. Стус: "Не гнівайся, що я такий жорсткий. То вже, мабуть, у генах моїх — бути жорстким" (Лист до дружини) У психіатричці Василь Стус про Володимира Свідзінського: "Творчість — то тільки гримаса індивідуального болю" Василь Стус: "Церква святої Ірини" Артюр Рембо, "Моя циганерія", переклав Василь Стус Переклад віршів Василя Стуса на фінську Василь Стус, "Пам'яті Алли Горської" Усе для школи Переклади Стуса німецькою Переклади на вірменську Розпросторся, душе моя, на чотири татамі... Циганське романсеро Стус В. Зимові дерева Василь Стус. Веселий цвинтар

Меморіальна дошка на Донецькому університеті


Меморіальна дошка на будівлі філологічного факультету Донецького національного університету, де навчався В. С. Стус (Донецьк, вулиця Університетська № 24). Встановлена 2001 року.

Меморіальну дошку було демонтовано 5 травня 2015 року, після окупації Донецька російськими військами.

Фото: censor.net.ua

 

Фото: censor.net.ua

 

Фото: censor.net.ua


За оприлюдненими в пресі даними, дошку із барельєфом не вивезли з Донецька і зараз вона перебуває, ймовірно, у підвальних приміщеннях університету.

Фото: donpress.com


Ініціатива групи студентів Донецького національного університету про перейменування цього вишу в честь Василя Стуса виникла у 2008 році. Більш ніж 5000 студентів поставили свої підписи в петиції "за" таку ініціативу. Однак, адміністрація та професура заблокували її впровадження.  11 липня, 2009 року з 284 делегатів, 283 висловилися "проти", один "утримався", ніхто не проголосував "за" цю ініціативу". Закінчилося все звільненням тодішнього ректора університету Володимира Шевченка й переслідуваннями ініціаторів перейменування. В результаті ДонНУ так і не отримав ім’я відомого поета-дисидента. 

Після захоплення Донецька Донецький національний університет було евакуйовано до Вінниці. 

Фото: uacrisis.org


Ініціативу перейменування університету було знову відновлено у 2014 році. Про це 24 листопада 2014 року на прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомили колишні українські дисиденти Левко Лук’яненко, Василь Овсієнко та громадський активіст Арсеній Пушкаренко. За наміром грмадських активістів, перейменування повинне було здійснитися до кінця 2014 року, проте знову не увінчалося успіхом.